ALV2 SERİSİ

 

Miwa’dan akıllı ve şık RFID kartlı kilit sistemi.

 

Günümüzün yoğun konaklama endüstrisi için en son elektronik kilit sistemleri çözümlerinin uzun bir çizgisi içerisinde özel olarak tasarlanmıştır . En son RFID teknolojisini kullanan yeni kilit sistemi alımlı ve dayanıklı olmasıyla beraber misafir ve personel kullanımı için de çok kolaydır. Otuz yılı aşkın deneyimiyle bu sisteme bakarken algılamak kolaydır. Bugün bir otel oda kilidi artık misafir odasının kapısının kapalı durmasını sağlamakla beraber yoğun olarak çalışan bir otelin çok önemli bir parçasıdır. Teknolojinin sadece bir parçası olarak işletmenizde etkili ve hayati önemde misafirlerin defalarca kullanımında her an hatasız bir şekilde işini yapar. Kilit, mekanizma ve elektronik olarak prestijli ANSI 156.25 grade 1 elektronik kilit testini geçmiştir. Sistem otelinizin güvenli bir şekilde personeliniz tarafından kolay kullanılması için tasarlanmıştır.

 

Neden RFID?

RFID veya Radyo Frenkansı ile Tanımlama ALV2 kilitlerine misafir ve personel kartlarına temassız olarak okuma ve kodlama imkanı verir. Kart okuyucuya yarım inch yaklaştırıldığında kilit açık hale gelir. Bu teknolojinin manyetik şerit ve smart kart sistemlerine göre birçok avantajı vardır.

 

Kullanım Kolaylığı

ALV2’nin sezgisel yönleri çok iyidir. Kartı sokma veya geçirme ihtiyacı duymadan her yaştan misafir herhangi bir yönden kart yaklaştırarak kilidi açabilir.

 

Okuma ve yazma

Misafir kartları bir kilit açmak için kullanıldığında tekrar okunabilir ve kodlanabilir.

 

Misafir kartları: Kilit açılmadığı zaman problemin neden kaynaklandığı kilit tarafından kartın üzerine yazılır. Bu kart yetkili personel tarafından okunduğunda problem acil olarak giderilebilir.

 

Personel kartları: Personel kartı kilidi her açtığında çeşitli bilgiler kartın üzerine eklenmektedir. Bu bilgiler ise hangi odanın ne zaman açıldığı ve her kilidin pil seviyesinin ne durumda olduğudur.

 

Master Kart Yapısı

Personeliniz için master kart yapısı RFID kartları kullanımı ile işletmeniz gereksinimlerini karşılamak üzere yapılandırılabilir. Her personele sadece onların alanlarındaki taleplerine erişim sağlayan bir kart verilebilir. Kilitlere herhangi bir programlama yapılmasına gerek kalmadan master plan, açılacak odalar ve zamanlama olarak isteğinize göre her an tekrar kart üzerine kodlanabilir.

 

Piller

ALV2 sadece dört adet standart alkalin pil kullanmaktadır. Tüm sistemlerde olduğu gibi bu pillerin gücü eninde sonunda azalacaktır. ALV2 kilidinde yaklaşan bu sorunla ilgili personelinizi uyaracağı 3 yol vardır. İlki personeliniz kartını kullanarak kilidi açtığında yeşil ışığın yanıp sönmesidir. İkinci olarak bu yeterli değilse sesli uyarı kilit programından açılabilir. Bu durumda “bip” sesi duyulur. Üçüncüsü ise ALV2 kilidi personel kapıyı kartı ile açtığında kartının üzerine pilin düşük olduğu bilgisini yazar. Bu veri her an okunabilir. Gün sonunda kart okunursa hangi kilitlerin pillerinin seviyesinin düşük olduğu görülebilir.

 

Arayüz

ALV2, RS232 veya TCP / IP kullanarak, PMS ve POS çözümleri arayüzü için tasarlanmıştır. Arayüzden gelen bilgi otomatik olarak işlemi daha verimli hale getirmek ve tuşlama hatalarını ortadan kaldırmak üzere Miwa Sistemine gönderilir.

 

Diğer sistemleriniz

Miwa işletmenizde kullanılan ALV2 kartlarını esnek programı sayesinde diğer sistemleriniz ile paylaşabilir. PDKS ve diğer giriş kontrol sistemlerine katılabilir.

 

Denetlenebilir güvenlik

ALV2 her açıdan denetlenebilir, ön büro sistemi denetlendiğinde hangi personel hangi misafir kartını veya personel kartını yaptı görülebilir. Kilitler en son 600 işlemi, personel kartları ise son 140 işlemi üzerinde tutar. Sistem, işletmenizde güvenlik ve personel kontrolünü en üst seviyede tutmak amacıyla tasarlanmıştır.

 

Kart kontrolü

Önceki tüm Miwa sistemlerinde olduğu gibi yeni misafir kartları eski misafir kartlarını iptal eder. Personel kartı kaybolduğunda veya çalındığında iptal edilebilir.

 

Yükseltme yolu

İşletmeniz büyük veya küçük olsun yeni bir kilit sistemine geçmekte küçük maliyet hala önemlidir ve Miwa olarak bu konuyu ciddiye alırız.Bu düşünceyle teknolojik gelişmelerden dolayı herşeyi değiştirmeye gerek duymadan mevcut AL5H kilitlerini yükseltmek için yeni tip ALV2 P tipi dış aynayı eski kilidin dış aynasını değiştirerek doğrudan uygulayabiliyoruz.

AL5H’tan ALV2 P’ye yükseltme sadece dış ayna ve okuyucu değiştirilerek yapılabilir.

 

Duvar Tipi Okuyucu Fonksiyonu

Standart ALV2 kilidinin uygulamalarda uygun olmadığı yüksek kullanımlı ortak kapılarda veya standart dışı kapılarda Miwa’nın duvar tipi okuyucusu kullanılarak güvenlik ihtiyacı karşılanır.

 

Duvar tipi okuyucu aşağıdakileri yapabilir:

 

• Manyetik kilitleri, elektrikli panic kilitlerini, elektrikli kilit karşılıklarını ve diğer kilit sistemlerini kontrol    eder.

• Asansörler, otopark bariyerleri ve benzeri sistemlerin kontrol devreleri ile birlikte çalışır.

 

Kart Tipleri

ALV2 manyetik kartların aksine temassız çip kartlar ile birkaç farklı formda seçenek sunuyor. Örneğin misafirler için bilek bantları sunabiliyoruz, bunlar kart taşımanın her zaman mümkün olmadığı resort otellerde kullanışlıdır. Personel üniformalarına bir bağ ile takılacak anahtarlık tipi çiplerde mevcuttur. Miwa temsilcisinden seçenekler ve fiyat bilgilerini isteyiniz.

 

ALV2 Kart Çeşitleri:

Misafir kartları: İşletmenizde bir veya birden fazla odayı veya alanları açacak şekilde programlanabilir. Örneğin toplantı salonlarında toplantı zamanına göre giriş veya kulüp katı ile VIP salonu üyelerinin giriş hakları kartlarına eklenebilir.

 

Acil kart: İşletmedeki tüm kilitler ve giriş noktalarını açar. Bu kart aynı zamanda misafir oda kilitlerinin emniyet sürgüsünün kilitli olduğu durumlarda da açar. Kart kullanıldığında emniyet sürgü mandalı ile sıfırlama yapana kadar kilit sürekli açık hale gelir.

 

Master kart: İşletmede bulunan tüm kilitleri misafir, emniyet sürgüsünü kilitlemediği sürece açar.

 

Personel kartı: İşletmedeki odalar ve alanlara giriş için kullanılır. Gelişmiş master kart yapısı ile personelinizin ne zaman ve nereye giriş yapmak isteklerine gore düzenlenebilir.

 

Pasaj modu kartı: Bu kart kullanıldığında kilit başka bir pasaj modu kartının kullanımına kadar açık kalır.Toplantı salonları ve banket alanları için kullanımı idealdir.

 

Lockout kart: Bu kart bir defa kullanıldığında kilit, acil kart hariç tüm kartların kullanımını durduracaktır.

 

One shot kart: Kilidin sadece 1 defa açılabilmesi için yapılır.

 

Sorgulama kartı: Kilit üzerindeki kayıt bilgilerini indirmek için kullanılır. Çok çabuk bilgi istendiğinde bilgi transfer ünitesine gerek kalmadan hızlı bir şekilde üzerine sorgulama bilgilerini alır. Hata loglarını alabilmek için ayrıca bir kart mevcuttur. Hata log kartı ile hatalar hızlı bir şekilde okunarak gerektiğinde sorun çözülür.

 

ALV2 sistemi temel fonksiyonları:

Okuyucu Teknolojisi: RFID (Near Field Communication (NFC) ile uyumlu.)

 

Kullanılan kart: ISO14443 (RFID) Type-A Mifare Standard (Classic) 4KB/1KB / Mifare Ultralight 64B.

 

Standart kapı kolu: 4 tip.

 

Ayna tasarımı: 2 tip (İnce tip ve P tipi).

 

Yüzey bitiş rengi: 5.

 

Güç kaynağı: 4 adet AA alkalin pil.

 

Sorgulama logları (Denetim izi kilit bilgileri): 600 bilgi (Bilgi transfer ünitesi veya sorgulama kartı ile indirilebilir).

 

Mekanik anahtar: Opsiyonel (Sorgulama loglarına kayıt edilir).

 

Program

İşletim sistemi: Windows 7 Professional 32Bit

 

Otomatik yedekleme: Mevcut

 

Personel ID: 500’e kadar.

 

Kart kodlayıcı: 30 adet kart kodlayıcı bir PC’ye bağlanabilir.

 

PMS/POS arayüzü: Mevcut

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player